Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie, dzięki środkom pozyskanym w ramach programu „Działaj Lokalnie VII", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Przystań we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, zorganizowało wycieczkę do teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na spektakl pt. UDAJĄC OFIARĘ. Wyjazd odbył się dnia 12.06.2012 r. a brała w nim udział 25 osobowa grupa złożona z dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 21 lat z terenu gminy Lubawa oraz 5 opiekunów.

Spektakl pt. UDAJĄC OFIARĘ opowiadał o trzydziestoletnim Wali, który poszukując środków do życia, wpada na pomysł, aby uczestniczyć w rekonstrukcjach policyjnych wypadków. Reżyserem spektaklu był Bartosz Zaczykiewicz, a aktorami studenci III roku.

Kolejna wycieczka w ramach w/w programu odbędzie się już w lipcu do planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu. Dokładny termin wyjazdu podany zostanie w późniejszym terminie.