W dniu 27 marzec 2014 roku w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyło się Posiedzenie Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Najważniejszym punktem zebrania było rozstrzygnięcie i wręczenie nagród dla Gmin w Wojewódzkim Sportowym Współzawodnictwie za 2013 rok.

W spotkaniu, oprócz członków Rady Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS, wzięli udział także m.in. poseł RP Paweł Papke, wicemarszałek Województwa Marek Brzezin oraz przedstawiciele gmin, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce w wojewódzkim współzawodnictwie.

Gminę Lubawa oprócz członków Rady LZS Olsztyn, czyli Benedykta Czarneckiego oraz Łukasza Berent, reprezentowali przedstawiciele lokalnej władzy Tomasz Ewertowski – wójt Gminy Lubawa oraz Jan Laskowski – Przewodniczący Rady Gminy Lubawa.

Wyniki współzawodnictwa sportowego gmin przedstawił Marek Konopka – Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS, który wręczył Wójtom Gmin pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja gmin przedstawia się następująco:

1. Iława
  2. Ostróda
  3. Iłowo-Osada
  4. Gmina Wiejska Lubawa
  5. Olecko
  6. Morąg
  7. Wydminy
  8. Biskupiec
  9. Jeziorany
  10. Rybno

Po zakończeniu posiedzenia delegacja z Gminy Lubawa udała się na spotkanie z wicemarszałkiem Województwa Markiem Brzezinem.P3270346