Dnia 13.04.2013 roku w Narzymiu odbyły się Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe. W rywalizacji udział wzięło blisko 300 biegaczy głównie z różnych ośrodków województwa  warmińsko - mazurskiego. Rywalizacja odbywała się w trudnych warunkach.

Grząskie, błotniste podłoże wymagało od biegaczy dobrego przygotowania kondycyjnego i dużej woli walki, żeby ukończyć poszczególne biegi. Trzeba przyznać, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby przygotować trasy. Usunęli mnóstwo zalegającego śniegu i wytyczyli biegi w miejscach gdzie warunki na to pozwalały.

Na każdego uczestnika czekał po biegu słodki poczęstunek oraz gorąca i pyszna  grochówka. Natomiast zawodnicy którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. W rywalizacji zespołowej Gmina Lubawa zajęła Imiejsce wyprzedzając między innymi gospodarzy Gminę Iłowo - Osada oraz bardzo mocną ekipę z Bartoszyc.

Najlepsze miejsca zajęli:

Im-Mateusz Jackiewicz (1500m) Gimnazjum Kazanice

IIIm-Natalia Graman (1000m) Gimnazjum Kazanice

IIIm-Agnieszka Żuralska (1500m) LO Lubawa

IIIm-Szymon Zawadzki (1000m)Gimnazjum Kazanice

IIIm-Rafał Słupski (2500m) LO Lubawa

IVm-Małgorzata Pankowska (600m) SP Lubawa

Vm-Marika Rumińska (1000m)Gimnazjum Lubawa

Vm-Maciej Nowakowski (1500m) Gimnazjum Lubawa

VIm-Janicki Paweł-(800m) SP Złotowo

VIm-Damian Maciołek (2500m) TE Lubawa

VIIm-Antoni Łukaszewicz (1000) Gimnazjum Pratnica

VIIIm-Wojciech Jurkiewicz (1000m) Gimnazjum Sampława

Dodatkowo Mateusz Jackiewicz (Gim. Kazanice) wystartował w biegu głównym XXVII Cross Henryka Szordykowskiego na dystansie 5000m, gdzie w rywalizacji Open (bez podziału na roczniki) jako najmłodszy uczestnik tego biegu zajął bardzo dobre II miejsce.

Opiekunowie:

Marek Tykarski