UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu

Herb Gmina Lubawa             Logo GZ LZS

W niedzielę (27.08.2017) na terenie przy Zespole Szkół w Prątnicy odbył się Gminny Festyn Sportowy połączony z Turniejem Piłki Nożnej dla Dzieci na zakończenie wakacji. W sportowej rywalizacji udział wzięły dzieci z 9 sołectw z terenu Gminy Lubawa. Konkurencję główną – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – wygrało sołectwo Grabowo przed Wałdykami oraz Zielkowem. W konkurencji dodatkowej – TRENINGU CELNOŚCI – najlepsza okazała się reprezentacja Prątnicy przed Rumienicą i Grabowem.

 

Głównym Organizatorem inicjatywy było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Rada Sołecka w Prątnicy, Zespół Szkół w Prątnicy, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy oraz Stowarzyszenie Ośrodek Rozwoju Inicjatyw Lokalnych.


WYNIKI – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ


Grupa A

 1. Gutowo – Zielkowo 0:2
 2. Szczepankowo – Rumienica 0:0
 3. Łążyn – Gutowo 1:0
 4. Zielkowo – Szczepankowo 0:1
 5. Rumienica – Łążyn 4:0
 6. Gutowo – Szczepankowo 0:4
 7. Zielkowo – Rumienica 2:1
 8. Łążyn – Szczepankowo 0:2
 9. Gutowo – Rumienica 1:1
 10. Zielkowo – Łążyn 5:2


Tabela Grupa A

I Szczepankowo 10 pkt. 7:0
II Zielkowo 9 pkt. 9:4
III Rumienica 5 pkt. 6:3
IV Łążyn 3 pkt. 3:11
V Gutowo 1 pkt. 1:8


Grupa B

 1. Omule – Wałdyki 0:7
 2. Grabowo – Prątnica 1:0
 3. Omule – Grabowo 0:8
 4. Wałdyki – Prątnica 3:0
 5. Omule – Prątnica 0:5
 6. Wałdyki – Grabowo 1:0


Tabela Grupa B

I Wałdyki 9 pkt. 11:0
II Grabowo 6 pkt. 9:1
III Prątnica 3 pkt. 5:4
IV Omule 0 pkt. 0:20


Półfinały

Szczepankowo – Grabowo 0:1
Zielkowo – Wałdyki 0:2

Mecz o III miejsce

Szczepankowo – Zielkowo 1:1 karne 2:3

Finał

Grabowo-Wałdyki 1:1 karne 3:2

Klasyfikacja końcowa – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

I Grabowo
II Wałdyki
III Zielkowo
IV Szczepankowo
V Rumienica
VI Prątnica
VII Łążyn
VIII Gutowo
IX Omule

Najlepszy strzelec – Kamiński Kacper – Grabowo – 6 bramek
Najlepszy bramkarz – Zabłotny Paweł – Wałdyki 

WYNIKI – TRENING CELNOŚCI
I Prątnica – 56 pkt.
II Rumienica – 55 pkt.
III Grabowo – 51 pkt.
IV Szczepankowo – 46 pkt.
V Zielkowo – 42 pkt.
VI Gutowo – 41 pkt.
VII Omule – 29 pkt.
VIII Łążyn – 27 pkt.
IX Wałdyki – 22 pkt.

Kapitanowie drużyn z miejsc I – IX za Turniej Piłki Nożnej otrzymali pamiątkowe puchary, zawodnicy wszystkich ekip medale, najlepszy strzelec oraz bramkarz statuetki. W konkurencji dodatkowej Trening Celności zawodnicy z miejsc I – III otrzymali medale. Wręczenia nagród dokonali Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, Benedykt Czarnecki – Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie, Jan Kowalkowski – Radny Gminy Lubawa, Dariusz Liberacki – Dyrektor SP Prątnica, Karolina Czyżewska – Prezes SORIL oraz Joanna Krajewska, Ewelina  Jarząbek oraz Zbigniew Trzeszewski – Sołtysi Gminy Lubawa.


W trakcie trwania zawodów wydawany był posiłek z grilla dla wszystkich uczestników przygotowany przez członków Rady Sołeckiej w Prątnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy.


Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie serdecznie dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowane Festynu.  


Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji  zadania publicznego pod tytułem: WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ - ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH

 

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

# Zespół MP PTS
1 AVISTA Łążyn I 14 38
2 LIDER Złotowo 14 37
3 AROnet Kazanice 14 31
4 Fijewo I 14 29
5 HURAGAN Byszwałd I 14 26

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol