5 slider 800 400W piątek 7 października 2016 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się Ogólnopolskie Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów Miast i Działaczy Stowarzyszeń Kultury Fizycznej nt. „Infrastruktura sportowa w gminach, miastach i powiatach narzędziem promocji sportu powszechnego”.  Głównym punktem spotkania było podsumowanie XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Europejskiego Tygodnia Sportu 2016.

Wśród nagrodzonych gmin i miast znalazła się Gmina Wiejska Lubawa, która w bieżącej edycji turnieju zajęła III miejsce w grupie III (od 7,5 do 15 tys. mieszkańców). Pamiątkowe wyróżnienie z rąk przedstawicieli kapituły odebrał Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa.

Podczas podsumowania Gminę Wiejską Lubawa reprezentowali również Jan Laskowski – Przewodniczący Rady Gminy Lubawa oraz Benedykt Czarnecki – V-ce Przewodniczący Rady Gminy Lubawa.

Organizatorem przedsięwzięcia była Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu i Wielkopolskim TKKF.