header1

header

DSC 0294

(na zdjęciu od lewej Józef Obrębski - członek Zarządu WMZPN, Mirosław Tomaszewski oraz Benedykt Czarnecki, foto. Jolanta Kliniewska)

Tylko zespół AVISTY Łążyn zainkasował w weekend trzy punkty w rozgrywkach prowadzonych przez WMZPN. Porażek doznali LIDER Złotowo oraz JORDAN Kazanice. Ruszyła również Gminna Liga C-klasy. Wszystkie wyniki poniżej.

A-klasa

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Ząbrowa zawodnicy i kibice LIDERA Złotowo. Bez kilku kluczowych ogniw podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza nie sprostali miejscowej OSIE i ulegli 3:0.

Skład LIDERA Złotowo
Łukasz Szechlicki, Michał Andrzejczak (70’ Dominik Kempkowski), Dawid Dąbrowski, Paweł Jurkiewicz, Robert Kaczyński, Dariusz Kasprowicz, Jacek Kruszewski, Łukasz Licznerski, Szymon Licznerski (60’ Ariel Zasuwa), Radosław Szulc, Mateusz Żmijewski

B-klasa

Okazałe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze AVISTY Łążyn, którzy mierzyli się z ostatnią drużyną w lidze UKS ŻAK Jamielnik. Strzelanie rozpoczął w 10 minucie gry Łukasz Junkier, kolejne trafienia dołożyli Damian Golder (27’), Patryk Borkowski (33’ – rzut karny) oraz Patryk Kempkowski (34’). W drugiej części gry mimo kilku świetnych okazji kolejne bramki dla AVISTY nie padły. W samej końcówce honorowego gola dla „Jamajki” strzelił Paweł Wybult.

Pierwszej porażki na wiosnę doznali zawodnicy JORDANU Kazanice. Po 355 minutach bez straconej bramki receptę na golkipera „biało-niebieskich” znaleźli zawodnicy OLIMPII Kisielice. W 85 minucie na prowadzenie OLIMPIĘ wyprowadził Mateusz Wojtczuk, podwyższył 240 sekund później Dawid Góra.

W przerwę między połowami trener JORDANU Kazanice Mirosław Tomaszewski odebrał z rąk Józefa Obrębskiego – członka Zarządu WMZPN złotą honorową odznakę WMZPN oraz brązową odznakę PZPN.

Skład AVISTY Łążyn:
Jakub Lewalski, Patryk Borkowski, Mateusz Brzezicki (50’ Krzysztof Marchelek), Damian Golder (61’ Artur Zelma), Bartosz Groszkowski, Karol Józefowicz, Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski, Łukasz Rubalewski, Rafał Rynkowski (68’ Waldemar Weinar), Marek Wierzbowski

Skład JORDANU Kazanice
: Dawid Goliszewski, Dawid Cyrankowski, Dawid Gajewski, Przemysław Gerka, Mateusz Górski, Łukasz Graduszewski, Tomasz Grzybowski, Marek Kamiński (70’ Piotr Mroczkowski), Artur Modrzewski (85’ Kamil Okoniewicz), Bartosz Modrzewski (60’ Krystian Opałka), Jakub Zakreta

C-klasa

W weekend wystartowała runda rewanżowa Gminnej Ligi C-klasa. Do sporej niespodzianki doszło w Rożentalu gdzie miejscowa TORPEDA nie sprostała ekipie LZS Łążek (bramka Adam Markowski). Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Pozostałe wyniki VI serii gier:

ZUH ANDRZEJ Zadroga – LZS ORZEŁ Mortęgi 5:0 – bramki Grzegorz Guzowski (2), Paweł Pokojski (2), Rafał Ankiewicz

LZS PRĄTNICZANKA Prątnica – LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo 3:2 – bramki Cezary Rykaczewski, Sylwester Dzik, Jakub Baczewski – Kamil Gorczyca, Mateusz Kamiński

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej