DSC 0356

(JORDAN Kazanice pokonał GKS LZS Szymbark 1:0, foto Jolanta Kliniewska - AROnet)

Dwa zwycięstwa i jeden remis wywalczyły drużyny reprezentujące Gminę Lubawa w rozgrywkach A i B-klasy. Zwycięstwa odnieśli LIDER Złotowo oraz JORDAN Kazanice, punktami podzieliła się AVISTA Łążyn.

A-klasa

Kolejne trzy punkty dopisali do konta zawodnicy LIDERA Złotowo. Tym razem pokonali na wyjeździe GKS OSSĘ Biskupiec 5:2. Bramki dla podopiecznych trenera Pawła Jurkiewicza strzelili Dawid Dąbrowski (7’), Robert Kaczyński (21’, 68’), Michał Andrzejczak (65’) oraz Łukasz Mróz (72’).

W tabeli na prowadzeniu GKS LZS II Wikielec (30 pkt.). LIDER Złotowo plasuje się na X pozycji z dorobkiem 14 punktów.

Skład LIDERA Złotowo
: Łukasz Szechlicki (82’ Łukasz Kolwicz), Adrian Andrzejczak, Michał Andrzejczak, Dawid Dąbrowski, Mateusz Erdman, Robert Kaczyński (75’ Szymon Licznerski), Łukasz Licznerski (73’ Paweł Jurkiewicz), Łukasz Mróz, Cezary Sadowski, Radosław Szulc, Mateusz Żmijewski.

Pozostałe wyniki XIV serii gier:

UKS ORZEŁ Ulnowo – LZS NOVOPLAST Mszanowo 1:0

KS GMINA Kozłowo – LKS Tyrowo 2:2

KS Mroczno – KS ZAMEK Kurzętnik 6:1

GKS LZS II Wikielec – LZS OSA Ząbrowo 3:2

KS ISKRA Narzym – LKS PŁOMIEŃ Turznica 5:3

B-klasa

Od falstartu rozgrywki B-klasy w rundzie wiosennej rozpoczęli zawodnicy AVISTY Łążyn, którzy na własnym boisku zremisowali z MEWĄ Smykowo 1:1. Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił zawodnik gości Mariusz Ignatjuk (38’). Wyrównał pod koniec meczu Damian Golder (79’).

Przed rozpoczęciem spotkania nastąpiło otwarcie zmodernizowanego boiska. Otwarcia dokonali Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, ks. Paweł Sławomir Figurski – proboszcz Parafii pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Zwiniarzu, Józef Obrębski – członek Zarządu WMZPN, Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, Karol Kuczyński – Radny Gminy Lubawa oraz Joanna Krajewska – sołtys wsi Łążyn.

Członek Zarządu WMZPN Józef Obrębski uhonorował także Benedykta Czarneckiego Złotą Odznaką PZPN oraz Karola Kuczyńskiego srebrną Odznaką WMZPN za wkład pracy włożony w rozwój piłki nożnej.

Zwycięstwo odnieśli zawodnicy JORDANU Kazanice, którzy gola na wagę trzech punktów strzelili w ostatniej akcji meczu i pokonali GKS LZS Szymbark 1:0. Bramkę zdobył Kamil Okoniewicz.

W tabeli na prowadzeniu ITR JEZIORAK Iława (28 pkt.), drugi jest JORDAN Kazanice (19 pkt.), trzeci WICHER Gwiździny (17 pkt.), czwarta AVISTA Łążyn (14 pkt.).

Skład AVISTY Łążyn:
Karol Mergalski, Bartosz Groszkowski, Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski (89’ Krzysztof Marchelek), Mariusz Kowalkowski, Miłosz Krajewski (58’ Karol Czarnecki), Adam Pietrulewicz, Łukasz Rubalewski, Rafał Rynkowski (81’ Karol Józefowicz), Marek Wierzbowski, Artur Zelma (50’ Damian Golder)

Skład JORDANU Kazanice
: Dawid Goliszewski, Łukasz Graduszewski, Przemysław Gerka, Dawid Gajewski, Mateusz Górski, Tomasz Grzybowski, Marek Kamiński, Artur Modrzewski, Bartosz Modrzewski (55’ Kamil Okoniewicz), Jakub Zakreta, Krystian Opałka (65’ Piotr Mroczkowski)

Pozostałe wyniki XI serii gier:

MLKS OLIMPIA Kisielice – UKS ŻAK Jamielnik 5:0

ITR JEZIORAK Iława – GKS ISKRA Smykówko 6:0