DSCN1311

W sobotę (02 kwietnia) w Hali LEGA w Olecku odbyły się Wojewódzkie Halowe Igrzyska Samorządowe „o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Do rywalizacji przystąpiło 12 reprezentacji gmin z naszego województwa.

Wśród zgłoszonych ekip znalazła się również Gmina Lubawa, którą reprezentowali m.in. Tomasz Ewertowski Wójt Gminy oraz Jan Laskowski Przewodniczący Rady Gminy.

Z medalami na szyi z zawodów wrócili Ewa Kryżba, Bernadeta Rafińska, Bogusław Józefowicz, Franciszek Puwalski (I miejsce – Drużynowy Czwórbój Rekreacyjny Seniorów), Natalia Zielińska (II miejsce – Trójbój Kadry Samorządowej), Dorota Bartkowska (II miejsce – Szachy), Piotr Rzemiński (II miejsce - squash) Mariusz Kowalkowski (III miejsce – Trójbój Kadry Samorządowej), Michał Surdykowski (III miejsce – Tenis Stołowy), Grzegorz Józefowicz (III miejsce – Szachy).

Gminę Lubawa reprezentowali również: Łukasz Berent, Mariusz Krajewski (Trójbój Kadry Samorządowej), Małgorzata Golder, Przemysław Golder, Tomasz Golder (konkurencja rodzinna), Mateusz Kowalski, Paweł Buńka (podnoszenie odważnika 17,5 kg), Agnieszka Żuralska (tenis stołowy), Agnieszka Cherkowska, Krzysztof Zawadzki (warcaby 65 polowe), Natalia Laskowska, Piotr Rzemiński (pływanie), Ewa Kryżba, Bernadeta Rafińska, Paweł Buńka, Radosław Nowakowski, Jan Laskowski (przeciąganie liny).

W punktacji generalnej Gmina Lubawa uplasowała się na V miejscu z dorobkiem 317,5 pkt. Igrzyska wygrali reprezentanci Gminy Iława (374,5 pkt.) przed Świątkami (355,5 pkt.) oraz Ostródą (343,5 pkt).