header1

header

W niedzielę (24 stycznia) w Hali Sportowej w Rożentalu rozegrano IX kolejkę XII Edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubawa.

Na czele tabeli spore przetasowania. Nowym liderem rozgrywek został LIDER Złotowo, który w bardzo ważnym spotkaniu pokonał dotychczasowego przodownika TERRĘ Sampława 6:2. Między I a IV zespołem jest tylko 1 punkt różnicy a o miejscach decydują bezpośrednie starcia.

Mecz LIDERA Złotowo z TERRĄ Sampława lepiej rozpoczęli Ci pierwsi, którzy za sprawą Mateusza Erdmana obieli prowadzenie i w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń. Młodzi zawodnicy TERRY grali ambitnie w obronie i czekali na błąd bramkarza rywali przy rozgrywaniu piłki. Taktyka przyniosła skutek jeszcze w I części gry, gdy Paweł Ewertowski umieścił piłkę w pustej bramce z własnego pola karnego. Podrażnieni takim obrotem sprawy obrońcy tytułu w II połowie podkręcili tempo gry i zaaplikowali rywalom kolejne 5 bramek przy tylko 1 graczy TERRY i ostatecznie pewnie wygrali 6:2.

Bardzo ciekawe widowisko zagwarantowali swoim kibicom zawodnicy LWP Prątnica oraz AVISTY Łążyn I. Zespół z Prątnicy, mimo tego, iż już nie liczy się w walce o mistrza po raz kolejny pokazał, że trzeba się z nim liczyć. W VII serii gier w samej końcówce wywalczył remis z LIDEREM Złotowo, a tym razem bliski był zatrzymania kolejnego pretendenta do tytułu AVISTY I. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AVISTY I 7:6 a decydująca bramka padła na 20 sekund przed końcową syreną.

Na zakończenie IX kolejki doszło do starcia zespołów ze środkowej strefy tabeli. Drugi garnitur AVISTY mierzył się z OKS Omule. Do przerwy AVISTA prowadziła 5:2, w II połowie 7:4 i pewnie zmierzała po zwycięstwo w spotkaniu. Kluczowy moment miał miejsce w końcówce rywalizacji. Za celowe dotknięcie piłki ręką czerwoną kartkę otrzymał Karol Malinowski i AVISTA musiała radzić sobie przez 2 minuty w okrojonym składzie. Liczebną przewagę wykorzystali rywale, którzy 3 krotnie pokonali golkipera z Łążyna i ostatecznie zremisowali 7:7.

Poniżej wyniki IX kolejki

LWP Prątnica – AVISTA Łążyn I 6:7 (2:3)

Bramki: Kacper Zelma (3), Artur Zelma (1), Rafał Rozwadowski (1), Jakub Baczewski (1) – Mateusz Smuorek (3), Łukasz Junkier (1), Patryk Kempkowski (1), Andrzej Podlaszewski (1), Radosław Buczkowski (1)

JORDAN Kazanice – OJOM Targowisko 11:4 (6:2)

Bramki: Paweł Brzozowski (4), Dawid Cyrankowski (2), Krystian Opałka (1), Mateusz Górski (1), Marek Kamiński (1), Przemysław Gerka (1), bramka samobójcza (1) – Arkadiusz Banacki (1), Adrian Linkner (1), Dariusz Banacki (1), Szymon Wilbrandt (1)

KS CONSTRACT – TORPEDA Rożental 4:3 (1:2)

Bramki: Dawid Dąbrowski (2), Szymon Licznerski (1), Jacek Buczkowski (1) – Marcin Zieliński (1), Mirosław Fafiński (1), Robert Pruchniewski (1)

EMP FUTSAL Team – TEAM Lubawa 5:0 (walkower)

LIDER Złotowo – TERRA Sampława 6:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Erdman (4), Cezary Sadowski (1), Mateusz Żmijewski (1) – Paweł Ewertowski (2)

Żółta kartka: Łukasz Mróz (LIDER Złotowo)

AVISTA Łążyn II – OKS Omule 7:7 (5:2)

Bramki: Marek Wierzbowski (5), Karol Malinowski (2) – Bartosz Modrzewski (3), Dawid Gajewski (3), Adrian Jabłoński (1)

Żółta kartka: Dawid Gajewski, Adrian Jabłoński (OKS Omule)

Czerwona kartka: Karol Malinowski (AVISTA Łążyn II) – Kamil Okoniewicz (OKS Omule)

3. Modrzewski Bartosz (OKS Omule), Golder Damian (AVISTA Łążyn II) - 20

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Najbliższa w niedzielę (31 stycznia) w Hali Sportowej w Złotowie. Jako pierwsi o punkty powalczą zawodnicy OJOMU Targowisko oraz KS CONSTRACT (14:00), następnie dojdzie do pojedynków TERRA Sampława – LWP Prątnica (14:40), AVISTA Łążyn II – JORDAN Kazanice (15:20), TORPEDA Rożental – EMP FUTSAL Team (16:00), OKS Omule – AVISTA Łążyn I (16:40), TEAM Lubawa – LIDER Złotowo (17:20)