UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu

DSCN7912  kopia Copy

W sobotę (20 czerwca) w Wydminach odbyły się Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe "o Puchar Marszałka Województwa". Do rywalizacji przystąpiło 10 reprezentacji gminnych. 


Głównymi celami turnieju było propagowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców wsi, popularyzacja kultury fizycznej wśród radnych i pracowników administracji samorządowej oraz integracja samorządów lokalnych.

Organizatorami zawodów byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe - Samorząd Gminy Wydminy, LUKS „Sport z Kulturą" ZSO Wydminy, Fundacja Dystans Wydminy, UKS Promień Wydminy, LKS Mazur Wydminy, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju rybactwa i ochrony środowiska ”Ryb-eco” oddział w Wydminach, Wydmińskie Stowarzyszenie Wędkarskie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wydminach, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Krajowe Zrzeszenie LZS.

 

Poniżej medaliści Igrzysk reprezentujący Gminę Lubawa: 
I miejsce - Joanna Grzybowska (60 metrów, skok w dal), Szymon Zawadzki (100 metrów, skok w dal), Krystian Treder (pchnięcie kulą)
II miejsce - Łukasz Berent (Trójbój kadry samorządowej), Natalia Zielińska (Trójbój kadry samorządowej), Damian Maciołek (800 metrów), Magdalena Jarząbek (pchnięcie kulą), Marek Mazurowski, Tomasz Hejda (wędkarstwo)
III miejsce - Piotr Kozłowski (przełaj), Monika Kurszewska, Jarosława Szczepański (tenis ziemny), Przemysław Golder, Małgorzata Golder, Tomasz Golder (konkurencja rodzinna), Natalia Wiśniewska, Marianna Żuralska, Kornel Penkala, Krzysztof Pokojski, Kamil Ostrowski, Karol Gucejt (piłka siatkowa).

W klasyfikacji generalnej Gmina Lubawa zajęła III miejsce zdobywając 325 punktów. Wygrała Gmina Iława (395 pkt.) przed Gminą Ostróda (337 pkt.)

Wkrótce szczegółowe wyniki pozostałych reprezentantów Gminy Lubawa. 

 

 

 

 

Ranking: A-klasa

Ranking: B-klasa

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

# Zespół MP PTS
1 LIDER Złotowo 13 36
2 Torpeda Rożental 13 33
3 KS CONSTRACT 13 31
4 OKS Omule 13 28
5 HURAGAN Byszwałd 13 25

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol