DSCN6768 Copy

W środę (13 maja) na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Prątnicy odbyły się eliminacje gminne 31 Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza.

Do rozgrywek zgłosiły się dwie reprezentacje Zespołów Szkół z terenu Gminy Lubawa – gospodarz zawodów Prątnica oraz Grabowo-Wałdyki (kolejny rok do eliminacji nie zgłosiły się przedstawiciele z Kazanic oraz Sampławy).

Zawodnicy obydwu drużyn rozegrali pomiędzy sobą spotkanie 2 x 30 minut. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i o awansie do dalszej fazy turnieju zadecydowały rzuty karne. Jedenastki skuteczniej wykonywali gospodarze zawodów (ZS w Prątnicy wygrał w karnych 2:0) i to oni reprezentować będą Gminę Lubawa w eliminacjach rejonowych.

Turniej podsumował Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, który pogratulował zwycięzcom i wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, a kapitanom zespołów puchary.

Skład Zespołu Szkół w Prątnicy:

Jabłoński Adrian, Drzewiński Jakub, Czyżak Wojciech, Chyrzyński Jakub, Jankowski Szymon, Kamiński Kamil, Jagielski Paweł, Zasuwa Robert, Bilicki Bartłomiej, Turulski Hubert, Zakrzewski Maksymilian, Zelmański Mateusz, Dembowski Rafał, Weinar Konrad, Mężydło Michał, Zelmański Szymon, opiekun Liberacki Dariusz

Skład Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach:

Żmijewski Kamil, Pelc Damian, Fafiński Paweł, Sadowski Jakub, Bielecki Paweł, Grabowski Patryk, Guzowski Dawid, Jarzyna Damian, Makowski Wojciech, Markowski Piotr, Szczepański Wojciech, Janicki Paweł, Kamiński Daniel, Marchlewski Marcin, Żmijewski Daniel, Karczewski Filip, opiekun Śliwiński Mirosław

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa.