Gmina Lubawa nagrodzona

W czwartek, 25 września odbyło się ogólnopolskie podsumowanie VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, nad którym patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. W tegorocznym turnieju Gmina Lubawa zajęła 5 miejsce w grupie III.

Uroczystość, na której dokonano podsumowania i wręczono nagrody laureatom konkursu – reprezentantom miast i gmin z całej Polski, odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wyróżnienia w sumie otrzymało po 10 miast i gmin w VI kategoriach zależnych od ilości mieszkańców– poczynając od miast i gmin do 5 tys. mieszkańców, a kończąc na miastach ponad 125 tys. mieszkańców. Gmina Lubawa zajęła 5 miejsce w grupie III. Na uroczystości lubawską gminę reprezentowali: wójt gminy – Tomasz Ewertowski, przewodniczący Rady Gminy – Jan Laskowski oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie – Benedykt Czarnecki. Gmina Lubawa oprócz pamiątkowej patery otrzymała również nagrodę w wysokości 4 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

Na uroczystym podsumowaniu, oprócz gospodarza – prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, nie zabrakło wielu znanych działaczy sportowych, między innymi legendy polskich sprinterów Mariana Woronina czy kolarza Lecha Piaseckiego.