Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie informuje, iż w dniach 02-06.07.2014 r. organizuje wycieczkę w Karkonosze (wyjazd około 21:00 w dniu 02.07.2014). Koszty wycieczki od osoby 600,00 złotych (cena obejmuje wszystkie wstępy w Polsce, ubezpieczenie, parkingi, przewodnika, noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją, wieczorek przy akompaniamencie zespołu góralskiego oraz grilla), (uczestnik wycieczki płaci za wstępy + obiad w Pradze – około 500 KĆ (około 80,00 złotych). Zapisy na wycieczkę można dokonywać telefonicznie pod numerami tel. 603-787-249 – Benedykt Czarnecki lub 89-645-54-27 – biuro LZS lub bezpośrednio w biurze LZS, Fijewo 73, budynek D. Maksymalnie na wycieczkę może jechać 47 osób (zapisy do dnia 15 maja 2014 r. wraz zaliczką w wysokości 150,00 złotych od osoby).

Zakwaterowanie w AGRO PRL Dom Gościnny u Romy.

Program wycieczki w Karkonosze

02-06.07.2014r.

DZIEŃ I (03.07)

• Kowary (zwiedzanie kopalni uranu, park miniatur zabytków Dolnego Śląska)
  • Karpacz Świątynia Wang- zwiedzanie, (Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII w. Powstał jako jeden z ok. tysiąca (przetrwało kilkadziesiąt) norweskich kościołów klepkowych (słupowych) – stavkirke. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce
  • „Europejska Perła Baroku” – Zwiedzanie bazyliki mniejszej w Krzeszowie, pocysterski zespół klasztorny z dziełami wybitnych malarzy i rzeźbiarzy okresu baroku m.in. Michaela Wilmana, Petera Brandla

DZIEŃ II (04.07)

Praga:

• Praski Hrad winnica św. Wacława ze wspaniałymi panoramami na miasto,
  • Mala Strana z ogrodami Senatu (w sezonie letnim),
  • Most Karola na rzece Wełtawie z figurą św. Jana Nepomucena,
  • Rynek Starego Miasta wraz ze słynnym zegarem - Orlojem,
  • plac św. Wacława,
  • pasaże Korona, Rokoko i Lucerna.

DZIEŃ III (05.07)

• Kopalnia złota w Złotym Stoku
  • Pałac Marianny Orańskiej Królewny Niderlandzkiej w Kamieńcu Ząbkowickim,
  • Bazylika mniejsza w Bardzie Ślaskim. Z muzeum sztuki sakralnej.

DZIEŃ IV (06.07)

• Po śniadaniu powrót do Lubawy (w drodze powrotnej zwiedzenie innych atrakcji turystycznych).