W dniu 18.01.2014 r. o godzinie 15:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Lubawa odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Delegatów Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

W obradach, oprócz delegatów wybranych z poszczególnych kół LZS, brali także udział przedstawiciele lokalnej władzy gminnej: Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, Marian Licznerski – Z-ca Wójta Gminy Lubawa, Radni i Sołtysi z terenu Gminy Lubawa, oraz przedstawiciele lokalnych mediów Lilla Borko-Andrzejewska TV NML oraz Marian Żuchowski – e-lubawa.

Otwarcia Zjazdu dokonał Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie Benedykt Czarnecki. Delegaci, spośród siebie, wybrali na przewodniczącego Zjazdu Jana Laskowskiego, na protokolanta Łukasza Zielińskiego.

Po części oficjalnej nastąpiło przedstawienie scenariusza oraz regulaminu zjazdu (delegaci nie wnieśli żadnych uwag).

Następnie wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla sportowców oraz trenerów:

Złotą Odznakę LZS otrzymali:

1. Kowalkowski Mariusz – LZS Łążyn
  2. Licznerski Łukasz – LZS Złotowo
  3. Wiśnicki Ireneusz – LZS Kazanice

Srebrną Odznakę LZS otrzymali:

1. Śliwiński Szymon – LZS Kazanice
  2. Rynkowski Rafał – LZS Łążyn

Brązową Odznakę LZS otrzymali:

1. Kryżba Paweł – LZS Rumienica
  2. Zieliński Dawid – LZS Rumienica
  3. Żurański Patryk – LZS Kazanice
  4. Szałkowski Piotr – LZS Rożental
  5. Łapacz Marek – LZS Ławice
  6. Maciejewski Piotr – LZS Ławice

Najaktywniejsi sportowcy kół z terenu Gminy Lubawa w roku 2013

1. Żurański Patryk – piłka nożna – LZS Kazanice
  2. Kowalkowski Mariusz – piłka nożna – LZS Łążyn
  3. Licznerski Łukasz – piłka nożna – LZS Złotowo
  4. Bukowski Tomasz – piłka nożna – LZS Tuszewo
  5. Rozwadowski Rafał – piłka nożna – LZS Prątnica
  6. Goliszewski Dawid – piłka nożna – LZS Mortęgi
  7. Kacperski Mateusz – piłka nożna – LZS Grabowo
  8. Fafiński Mirosław – piłka nożna – LZS Rożental
  9. Zieliński Dawid – piłka nożna – LZS Rumienica
  10. Penkala Kornel – III liga tenisa stołowego – LZS Lubawa
  11. Maciejewski Piotr – piłka nożna – LZS Lubawa (Ławice)

Podziękowanie dla trenerów:

1. Kuczyński Karol – LZS Łążyn
  2. Licznerski Marcin – LZS Złotowo
  3. Malinowski Karol – LZS Tuszewo
  4. Roguszczak Tomasz – LZS Kazanice

Następnie delegaci przystąpili do wyboru członków poszczególnych komisji. Do składu komisji mandatowej, której zadaniem było stwierdzenie prawomocności zjazdu, delegaci wybrali Tomasza Golder, Piotra Zielińskiego oraz Marcina Licznerskiego (Tomasz Golder – przewodniczący, Piotr Zieliński – z-ca przewodniczącego, Marcin Licznerski – członek). Następnie przystąpiono do wyboru komisji uchwał i wniosków (Przewodniczący Komisji – Edward Balewski, Z-ca przewodniczącego Joanna Krajewska, członek komisji Mariusz Krajewski). Po wyborze członków komisje przystąpiły do pracy a przewodniczący zjazdu głos oddał Łukaszowi Berent, który przedstawił sprawozdanie z działalności Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie za rok 2013 oraz Edwardowi Balewskiemu – członkowi Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia, który przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2013 oraz wnioskował o udzielenie absolutorium Zarządowi Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. Wniosek został jednogłośnie zaakceptowany przez przybyłych delegatów.

Kolejnym punktem Zjazdu było przedstawienie sprawozdań Komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i Wniosków. Przedstawiciel Komisji Mandatowej stwierdził, że liczba obecnych delegatów stanowi 62% wszystkich delegatów zatem Zjazd jest prawomocny. Komisja Uchwał i Wniosków po wysłuchaniu dyskusji przedstawiła następujące wnioski:

- wykorzystywać wszystkie możliwości dozwolone prawem, mające na celu zdobycie środków finansowych na działalność LZS,

- corocznie opracowywać i realizować kalendarz imprez sportowo-rekreacyjnych,

- zobowiązać przewodniczących poszczególnych kół do zorganizowania w ciągu roku przynajmniej jednej imprezy sportowej o zasięgu lokalnym lub szerszym.

Po zakończeniu pracy wszystkich Komisji głos zabrał Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski, który podziękował delegatom za przybycie oraz Przewodniczącemu Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie Benedyktowi Czarneckiemu za trud włożony w osiąganie bardzo dobrych wyników na szczeblu wojewódzkim i krajowym przez stowarzyszenie LZS.

Około godziny 16:30 Zjazd Sprawozdawczo-Programowy Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie został zakończony.