UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu

Już w najbliższą sobotę (29.07.2017) o godzinie 17:00 do rywalizacji o Wojewódzki Puchar Polski przystąpią drużyny reprezentujące Gminę Lubawa – LZS AVISTA Łążyn oraz LZS LIDER Złotowo. Dzień później w Złotowie Festyn Sportowy z udziałem Rad Sołeckich.


W rundzie wstępnej WPP zawodnicy AVISTY podejmą trzecią siłę poprzedniego sezonu klasy okręgowej KS RADOMNIAK Radomno, z kolei podopieczni trenera Marcina Licznerskiego rywalizować będą ze spadkowiczem IV ligi GSZS Delfin Rybno.

Zespół AVISTY Łążyn poprzedni sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Podopieczni Karola Kuczyńskiego rywalizację ligową zakończyli na II miejscu wywalczając tym samym awans do A-klasy. Z rywalizacji o Wojewódzki Puchar Polski AVISTA odpadła dopiero w 1/8 finału ulegając III ligowej drużynie KS FINISHPARKIET Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Oprócz zawodników grających w poprzednim sezonie trener AVISTY może liczyć na pomoc Adriana Linkner oraz Patryka Dąbrowskiego (roczne wypożyczenie z MLKS MOTOR Lubawa) i Bartosza Groszkowskiego (powrót z wypożyczenia do LKS WEL Lidzbark Welski).

Bez większych roszad kadrowych do meczu pucharowego przystąpią zawodnicy LIDERA Złotowo. Po poprzednim sezonie i siódmym miejscu na zakończenie rozgrywek "A" klasy działacze postanowili spróbować sił w Wojewódzkim Pucharze Polski. Los przydzielił podopiecznym trenera Marcina Licznerskiego jednego z najmocniejszych rywali jak na fazę rozgrywek GSZS DELFIN Rybno, ale piłkarze LIDERA już nie raz udowodnili, że mogą pokonać każdego.

Po emocjach związanych z rozgrywkami piłki nożnej w niedzielę czas na nieco inne dyscypliny. Na terenie przy Szkole Podstawowej w Złotowie od 14:00 mieszkańcy poszczególnych sołectw będą brać udział w Festynie Sportowym z udziałem Rad Sołeckich. Do  rywalizacji przystąpią Sołectwa: Złotowo, Łążyn, Czerlin, Targowisko, Omule, Byszwałd, Szczepankowo, Gutowo, Fijewo, Prątnica, Rumienica oraz Rożental. Zawodnicy rywalizować będą m.in. w rzucie lotką do tarczy, strzale piłką na bramkę, konkurencji rodzinnej, biegu na nartach, piciu mleka przez słomkę na czas, wbijaniu gwoździ na czas, skoku przez skakankę, rzucie jajkiem na patelnię oraz przeciąganiu liny.


Sobota, 29.07.2017 godzina 17:00

Runda Wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski

LZS AVISTA Łążyn – KS RADOMNIAK Radomno – boisko sportowe w Łążynie

LZS LIDER Złotowo – GSZS DELFIN Rybno – boisko sportowe w Złotowie


Niedziela, 30.07.2017 godzina 14:00

Festyn Sportowy z udziałem Rad Sołeckich – teren przy Szkole Podstawowej w Złotowie


SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol