W piątek 03 maja 2019 r. w Prątnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w Piłce Nożnej OLD BOYS o Puchar Wójta Gminy Lubawa. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Zespoły rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każda z każdą” 2x7 minut.

Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie, współorganizatorami Szkoła Podstawowa im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy, Rada Sołecka w Prątnicy oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy.

Zawody wygrał zespół z Tylic.

Wyniki turnieju

Tuszewo – Złotowo 2:1

Prątnica – Tylice 2:2

Rożental – Tuszewo 1:2

Złotowo – Prątnica 0:1

Tylice – Rożental 2:0

Tuszewo – Prątnica 0:1

Złotowo – Tylice 0:5

Rożental – Prątnica 1:0

Tuszewo – Tylice 0:2

Złotowo – Rożental 1:1

Tabela końcowa

I Tylice 10 pkt. bramki 11:2

II Prątnica 7 pkt. bramki 4:3

III Tuszewo 6 pkt. bramki 4:5

IV Rożental 4 pkt. bramki 3:5

V Złotowo 1 pkt. bramki 2:9

Najlepszy strzelec turnieju – Grabowski Przemysław (Tylice) – 6 bramek

Najlepszy bramkarz turnieju – Taranowski Arkadiusz (Tylice)

Podsumowania zawodów dokonali Benedykt Czarnecki – Z-ca Przewodniczącego GZ LZS w Lubawie, Dariusz Liberacki – Dyrektor SP Prątnica, Marian Golder – Radny Powiatu Iławskiego, Waldemar Golder – Prezes OSP Prątnica oraz Łukasz Rzemiński – Członek Rady Sołeckiej w Prątnicy.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, zawodnicy zespołów z miejsc I – III dodatkowo medale. W ręce najlepszego strzelca oraz bramkarza trafiły pamiątkowe statuetki.

Dla każdego zawodnika przygotowany był ciepły posiłek.

Organizator dziękuje Szkole Podstawowej im. Teofila Ruczyńskiego za udostępnienie pomieszczeń i przygotowanie boisk do gry oraz członkom jednostki OSP Prątnica za zabezpieczenie turnieju.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.