UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu

 

W dniach 04-08 lipca 2018 r. Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie było organizatorem wyjazdu w Bieszczady. W wycieczce udział wzięło 50 osób.

 

W drodze na południowy-wschód Polski grupa zatrzymała się w Sandomierzu, by zwiedzić muzeum Ojca Mateusza. Następnie około godziny 22:00 dotarła do miejsca zakwaterowania – Pensjonatu u Bogusi w Berezce.   


W czwartek 05 lipca wycieczka udała się do Polańczyka, zwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości oraz odbyła rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Następnie weszła do wnętrza zapory w Solinie i odbyła spacer po zaporze.  Ostatnim punktem zwiedzania był wyjazd do Caritas w Myczkowcach gdzie znajdują się miniatury cerkwi i kościołów, ogród biblijny oraz mini zoo. Po powrocie odbył się wieczorek taneczny przy akompaniamencie zespołu muzycznego.


Kolejnego dnia grupa wybrała się na Słowację do Bardejowa gdzie znajduje się kościół Św. Idziego. Następnie do Bardejowskich Kupeli z pomnikiem Sisi oraz na baseny termalne w Svidniku.


W sobotę 07 lipca uczestnicy wycieczki udali się do cerkwi z płaskorzeźbionym ikonostasem (jedynym w Karpatach i UE) w Górzance, następnie do klasztoru sióstr Nazaretanek z Izbą pamięci Kardynała Wyszyńskiego oraz  przejechali się Bieszczadzką Kolejną Leśną na trasie Majdan – Balnica – Majdan. Ostatnim akceptem dnia był wieczorek przy akompaniamencie zespołu muzycznego.


W drodze powrotnej do domu grupa zatrzymała się w Rzeszowie na Mszę Świętą w Katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa i zwiedziła Starówkę.


Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie serdecznie dziękuje uczestnikom wycieczki za wspólny wyjazd i świetną zabawę.


 

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

# Zespół MP PTS
1 AVISTA Łążyn I 15 41
2 LIDER Złotowo 15 40
3 AROnet Kazanice 15 34
4 Fijewo I 15 32
5 MAKRODACH Rumienica I 15 29

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol