IMG 1224

(LIDER Złotowo, jako beniaminek rozgrywek, był rewelacją rundy wiosennej A-klasy. foto e-lubawa)

W poniedziałek (25 lipca 2016) odbyło się posiedzenie Zarządu W-MZPN, na którym to zatwierdzono podział na klasy i grupy rozgrywkowe na sezon 2016/17.

Gminę Lubawa w rozgrywkach prowadzonych przez W-MZPN reprezentować będą, podobnie jak w poprzednim sezonie, trzy ekipy – LZS LIDER Złotowo, LZS AVISTA Łążyn oraz LZS JORDAN Kazanice.

W rozgrywkach A-klasy rywalizować będą zawodnicy LIDERA Złotowo, którzy o ligowe punkty powalczą z GKS OSSA Biskupiec, GKS Grunwald Gierzwałd, ITR JEZIORAK Iława, KS GMINA Kozłowo, KS ZAMEK Kurzętnik, LKS WEL Lidzbark Welski, LZS NOVOPLAST Mszanowo, KS ISKRA Narzym, UKS ORZEŁ Ulnowo, GKS LZS II Wikielec oraz LZS OSA Ząbrowo.

Z kolei w B-klasie wystąpią LZS AVISTA Łążyn oraz LZS JORDAN Kazanice. Rywalami będą KS WICHER Gwiździny, UKS ŻAK Jamielnik, MLKS OLIMPIA Kisielice, GKS MEWA Smykowo, GKS ISKRA Smykówko oraz GKS LZS Szymbark.

Pierwsze kolejki obydwu lig zaplanowane są na weekend 20-21 sierpnia 2016 r. Wszystkie trzy ekipy sezon zainaugurują na własnych boiskach – LIDER zagra z NOVOPLASTEM, AVISTA z Gwiździnami a JORDAN z MEWĄ.

Oprócz drużyn w rozgrywkach seniorskich Gmina Lubawa będzie miała swojego przedstawiciela w grupie ORLIK – LZS LIDER Złotowo.

Dokładne terminarze A i B - klasy wkrótce.