(pamiętkowe zdjęcie medalistów turnieju OLD BOYS, foto Jolanta Kliniewska)

W niedzielę (26 czerwca) na obiektach Zespołu Szkół w Prątnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce nożnej OLD BOYS o Puchar Wójta Gminy Lubawa połączone z obchodami 50-lecia działalności Benedykta Czarneckiego w Ludowych Zespołach Sportowych.

Otwarcia uroczystości dokonał Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, który przywitał wszystkich zaproszonych gości i zawodników oraz pogratulował Benedyktowi Czarneckiemu długoletniej współpracy i licznych osiągnięć. Następnie Waldemar Górski – Członek Rady Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie przedstawił krótką historię działalności Jubilata w LZS. W kolejnym punkcie głos zabrali zaproszeni goście m.in. Waldemar Buszan – Dyrektor Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marek Jaczun – Sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS oraz Marian Licznerski Z-ca Wójta Gminy Lubawa, którzy pogratulowali Benedyktowi Czarneckiemu wytrwałości w pracy, osiągniętych sukcesów oraz życzyli dalszej pomyślności.

Po części oficjalnej zawodnicy przystąpili do rozgrywania spotkań, a pozostałe delegacje z Rady Gminy Lubawa, Rad Sołeckich, Szkół, Stowarzyszeń, Instytucji oraz Organizacji z terenu Gminy Lubawa oraz okolic do składania podziękowań i gratulacji.

Rywalizację sportową wygrali zawodnicy reprezentujący MAKRODACH Rumienica, którzy w finale pokonali w rzutach karnych gospodarzy zawodów – Prątnicę 3:2 (w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1).

W meczu o III miejsce Urząd Marszałkowski w Olsztynie zrewanżował się ekipie MARTIN Lubawa za porażkę w fazie grupowej i wygrał 1:0.

Szczegółowe wyniki turnieju:

UM Olsztyn – MARTIN Lubawa 1:0

FINAŁ

Rumienica – Prątnica 1:1 karne 3:2

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Karol Malinowski (MAKRODACH Rumienica), natomiast najlepszym bramkarzem Wojciech Stanny (Urząd Marszałkowski Olsztyn.

Po rozegraniu wszystkich spotkań przystąpiono do podsumowania zawodów. Puchary, medale oraz statuetki wręczyli Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie oraz Marek Jaczun – Sekretarz W-M Zrzeszenia LZS.

Składam serdecznie podziękowania Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie, Urzędowi Gminy w Lubawie, Radnym Gminy Lubawa, Radom Sołeckim, Dyrektorom, Kołom LZS, Stowarzyszeniom, Instytucjom, Organizacjom a w szczególności mieszkańcom Omula za wszystkie miłe słowa oraz życzenia
złożone podczas niedzielnej uroczystości – Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie.