Dnia 25 marca 2015 r. w Sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Powiatowego Stowarzyszenia LZS w Iławie. Głównym punktem obrad był wybór nowego składu zarządu, komisji rewizyjnej stowarzyszenia oraz przyjęcie nowego statutu.

Otwarcia zebrania dokonał dotychczasowy Przewodniczący PS LZS w Iławie Benedykt Czarnecki, który na przewodniczącego zebrania zaproponował Mariana Deka (wszyscy delegaci za), protokolanta Rafała Laskowskiego (wszyscy delegaci za).

Po wyborze prezydium zebrania głos zabrał Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański.

Następnie, zgodnie ze scenariuszem zebrania, przedstawiono regulamin Zebrania (Łukasz Berent), wybrano składy poszczególnych komisji: Komisja Mandatowa (Łukasz Zieliński, Teresa Deka, Kazimierz Stachurski), Komisji Uchwał i Wniosków (Zdzisław Patoła, Karol Kuczyński, Zenon Kastrau), Komisji Wyborczo-Skrutacyjnej (Krzysztof Mądry, Mirosław Tomaszewski, Andrzej Szysler), przedstawiono sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za lata 2013-2014 (Mądry Krzysztof), przedstawiono nowy statut (Łukasz Berent – nowy statut został jednogłośnie zaakceptowany) oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej (Zenon Kastrau) po czym jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi.

Kolejnym punktem obrad były wybory nowego składu zarządu oraz komisji rewizyjnej, które sprawować będą swoje funkcje przed 4 kolejne lata.

Nowo wybrany zarząd stowarzyszenia:

·         Benedykt Czarnecki – przewodniczący,

·         Kazimierz Stachurski – z-ca przewodniczącego,

·         Jan Leliwa – skarbnik,

·         Andrzej Szysler – sekretarz,

·         Andrzej Szczegielniak – członek zarządu.

Nowo wybrany skład Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia:

·         Bolesław Jurczak – przewodniczący,

·         Łukasz Berent – z-ca przewodniczącego,

·         Marian Deka – członek komisji.

Po wyborach głos zabrał Wicestarosta Powiatu Iławskiego Stanisław Kastrau, który zagwarantował, że zarząd Starostwa Powiatowego w Iławie postara się znaleźć dodatkowe środki dla Stowarzyszenia.

W ostatnim punkcie nowo wybrany Przewodniczący PS LZS w Iławie Benedykt Czarnecki podziękował za wybór, w kilku słowach przedstawił plan działań na rok 2015, który zostanie wnikliwie przeanalizowany na najbliższym posiedzeniu zarządu po czym zakończono zebranie.

46

(Zarząd PS LZS w Iławie: od lewej Kazimierz Stachurski, Benedykt Czarnecki, Jan Leliwa, Andrzej Szysler, Andrzej Szczegielniak)