W dniach 02-06.07.2014r. odbyła się wycieczka w Karkonosze, zorganizowana przez Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu w AGRO PRL Domu Gościnnym u Romy wycieczka ruszyła w trasę. Pierwszym celem podróży było zwiedzanie kopalni uranu oraz parku miniatur zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Następnie uczestnicy obejrzeli jeden z najstarszych drewnianych Kociołów w Polsce – Karpacz Świątynia Wang, po czym nastąpiła godzinna przerwa na zakup pamiątek i odpoczynek. Kolejnym punktem programu była Bazylika Mniejsza w Krzeszowie nazywana „Europejską Perłą Baroku”, po zwiedzeniu której wycieczka wróciła do domu gościnnego na wspólną kolację przy grillu i muzyce.

Atrakcją zaplanowaną na drugi dzień wycieczki był wyjazd do Pragi. Tam uczestnicy mogli obejrzeć między innymi Praski Hard winnicę św. Wacława ze wspaniałymi panoramami na miasto, Mala Strana z ogrodami Senatu, Most Karola na rzece Wełtawie z figurką św. Jana Nepomucena, Rynek Starego Miasta czy plac św. Wacława.

Trzeciego dnia wycieczka udała się do Złotego Solca zwiedzać Kopalnię Złotą. dalej uczestnicy obejrzeli Pałac Marianny Orańskiej Królewny Niderlandzkiej w Kamieńcu Ząbkowickim i Bazylikę Mniejszą w Bardzie Śląskim. Po powrocie do miejsca zakwaterowania odbył się wieczorek taneczny, podczas którego przygrywał zespół muzyczny.

Ostatni dzień to wyjazd do Lubawy. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, gdzie oprócz mszy świętej mogli indywidualnie zobaczyć Bazylikę czy Golgotę. Po bezpiecznym dotarciu do Lubawy uczestnicy podziękowali organizatorom za udaną wycieczkę i zapewniali że chętnie wezmą udział w kolejnej organizowanej przez LZS.

P7030028P7030029P7030034P7040106P7050031