PLAN WYCIECZEK NA ROK 2019

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie informuje, iż w roku 2019 r. zamierza zorganizować trzy wycieczki w polskie góry. Read More

W środę 10 października odbyło się uroczyste podsumowanieXXIV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018. Impreza odbyła się w Warszawie w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nowomiejskiej. Wzięli w niej udział wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski, Przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski oraz wiceprzewodniczący Benedykt Czarnecki, zarazem przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie.

Turniej organizowano na terenie całego kraju w ramach X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Gmina Lubawa od lat aktywnie w nim uczestniczy. W ramach tegorocznej edycji zorganizowano i przeprowadzono 96 imprezy, co dało Gminie 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie III (od 7,5 do 15 tys. mieszkańców).

Podczas uroczystego podsumowania turnieju wójt odebrał puchar i pamiątkowy dyplom. Gmina została wyróżniona także nagrodą finansową na organizację pikniku pn. Sport łączy pokolenia. Impreza ta odbyła się w niedzielę 7 października w Prątnicy

źródło gminalubawa.pl

1 AVISTA Łążyn I 15 41